Technologia MSM

Mobile-eye System Methodology
System Metodologii Mobilnego Oka

Doświadczenia wielu lat pokazują, że nadal ponad 20 % młodych kierowców powoduje poważne wypadki. Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych jest nie zachowanie należytego odstępu oraz nadmierna prędkość. Z tymi manewrami związane jest również nieprawidłowe wyprzedzanie i nie ustępowanie pierwszeństwa, czy też wymuszanie go przy zmianie pasa ruchu. Brak uwagi i koncentracji to także wyznacznik dzisiejszych czasów, a w gęstym ruchu miejskim nie trudno o popełnienie błędu. Młodzi kierowcy nie potrafią szacować należytych proporcji prędkości i odstępów. Czy można to poprawić?

mobileye-krakow
Jak nauczyć
prawidłowych nawyków do utrzymywania należytej odległości, jazdy z właściwą prędkością, czy zatrzymywania się w należytym odstępie? To pytania nurtujące wielu, bo przecież co znaczy należyty… skoro w różnych sytuacjach należyta będzie inna odległość.

Dodatkowe oko, czyli MobilEYE

Jesteśmy pierwszą szkołą jazdy w Polsce, gdzie stosuje się na co dzień najnowsze osiągnięcia w dziedzinie telemetrii w celu poprawy kształcenia prawidłowych nawyków u młodych kierowców. Pojazdy szkoleniowe Auto Akademii są wyposażone w specjalistyczne kamery Izraelskiej marki Mobileye oraz Kanadyjskie moduły telemetryczne do pozycjonowania pojazdu i sczytywania danych z jego komputera. System ten umożliwia bardzo obiektywną ocenę umiejętności danego kierowcy oraz jego kształcenie według obiektywnych standardów.

nowoczesna-nauka-jazdy

Można napisać,  że to swoistego rodzaju dodatkowy – elektroniczny instruktor będący częścią wyposażenia pojazdu. Mobileye uczy prawidłowej jazdy za pomocą systemu alertów dźwiękowych wyzwalanych na podstawie obserwacji drogi oraz danych pochodzących z komputera pojazdu. Pomaga w tym również telemetria i geolokalizacja dzięki której można odtworzyć i analizować zachowanie kierującego. Jednak co najważniejsze wskazówki dotyczące jazdy są wyzwalane w czasie rzeczywistym za pomocą wskazań wizualnych i dźwiękowych za pośrednictwem specjalnego ekranu.

szkolenie-mobileyeSystem Sekundowy

Wyszkolony na systemie Mobileye kierowca doskonale zdaje sobie sprawę z odstępów liczonych w sekundach. Kierowca wyszkolony tradycyjnie, czyli większość nie potrafi w praktyce prowadzić pojazdu w odstępie np. dwu-sekundowym. To przecież jednak podstawa o której rozpisują się eksperci d/s. bezpieczeństwa ruchu drogowego w licznej literaturze branżowej. Niestety kierowcy nie potrafią tego sobie wyobrazić nie wspominając już o panującej nieświadomości oraz niewiedzy w zakresie czasu reakcji człowieka. Młodzi kierowcy maja jeszcze inny problem. Otóż nie mając dużego doświadczenia nie zdają sobie sprawy z zagrożeń wynikających ze zwykłej fizyki! Zapominają,  że nie da się zatrzymać w miejscu ważącego półtorej tony samochodu jak również że jazda zbyt blisko poprzedzających lub też nawet chwilowa jednosekundowa nieuwaga może doprowadzić do gwałtownej kolizji, czy wypadku.

akademia-mobileye
Ucząc się prowadzenia pojazdu z Mobileye od początku nabierasz dobrych nawyków. Jeśli kierowca będzie łamał przepisy to dźwięk jaki rozlega się w kabinie potrafi skutecznie uprzykrzyć brawurową jazdę. Urządzenia jakie posiadamy w samochodach szkoleniowych możesz u Nas kupić. Oferujemy także ich profesjonalny montaż oraz ewentualny serwis w dalszym użytkowaniu. To świetne rozwiązanie dla firm oraz organizacji zatrudniających wielu kierowców jeśli chcą kontrolować ich przepisową i płynną jazdę oraz minimalizować ryzyko zachowań niepożądanych do zera.

mobileye-kraków

Audyt kierowców i pomoc przedsiębiorcom posiadającym floty

Z uwagi, iż mamy bardzo bogate doświadczania w kształceniu kierowców oraz elektronicznych systemach wspomagających procesy edukacyjne możemy zaoferować pomoc w szkoleniach związanych z bezpieczeństwem flotowym i rekrutacją. Prócz rozwiązań elektronicznych oferujemy trening jazdy defensywnej, szkolenia z ekspertami z dziedziny psychologii, resocjalizacji sprawców wykroczeń, prawa drogowego, czy techniki kierowania.
Zachęcamy również do zakupu urządzeń Mobileye ośrodki szkolenia kierowców i szkoły doskonalenia jazdy.

Kontakt dla Firm oraz Szkół Jazdy
mail: biuro@autoakademia.pl
tel: +48 572 123 076