Dla Rodziców

Prawo Jazdy to Inwestycja
w bezpieczeństwo Twoich Najbliższych

Nadal ponad 20 % wypadków powodują młodzi kierowcy. Szkoda kiedy ginie nadzieja naszych najlepszych lat życia lub kiedy to rodzic musi znosić kalectwo dziecka tylko dlatego, że nie dopilnował jak pociecha radzi sobie za kółkiem.
Dlatego kurs na prawo jazdy nie powinien być traktowany jako konieczny wydatek, ale jako inwestycja w dalszy rozwój oraz bezpieczeństwo Waszego syna, czy córki. Można być świetnie wykształconym, ale zginąć w samochodzie na skutek podstawowych błędów wynikających z braku wiedzy. Nikt nie rodzi się kierowcą, a umiejętność prowadzenia pojazdów nie jest też niczym naturalnym.
Dlatego rozsądek podpowiada żeby szukać dobrej szkoły, a nie najtańszej. Szkoły która da dobre podstawy i nawyki.

najlepsza-szkoła-jazdy-kraków
Umiejętność prowadzenia pojazdu jest dziś równie ważna jak znajomość języka obcego!

Wielu rodziców rozumie jak ważna jest nauka języków obcych, czy dodatkowe zajęcia ruchowe po lekcjach. Niestety nie wiadomo dlaczego nadal niewielu zdaje Sobie sprawę, że posłanie dziecka do byle jakiej szkoły może grozić późniejszym wypadkiem na drodze, nawet jeśli egzamin zdany był za pierwszym razem.

Dobra szkoła jazdy to z pewnością nie najtańszy i najszybszy kurs, ale to przede wszystkim kompleksowe szkolenie które jest powtórką zarówno z fizyki, jak i lekcji wychowania, prócz nauki zasad i przepisów ruchu drogowego. Młody człowiek musi zobaczyć i zrozumieć, że prawo drogowe a prawa fizyki to nie to samo. Powinien też być uświadomiony jak ważna w poruszaniu się samochodem jest jego prawidłowa eksploatacja oraz bycie opanowanym i asertywnym wobec środowiska rówieśniczego. To wszystko winno mieścić się w programach szkolenia kierowców, niestety takich szkół oraz instruktorów jest jeszcze zbyt mało.

Wybór dobrej szkoły oraz instruktora, a następnie uczestnictwo w zajęciach i systematyczne opanowywanie umiejętności oraz zdobywanie wiedzy jest bardzo ważne i winno być poprzedzone świadomym wyborem.

Rodzic zestresowany.. bojący się dać kluczyki?

dobra-szkoła-nauki-jazdy
To niestety norma. Rodzice nie ufają świeżym umiejętnościom dziecka, nawet jeśli zdało egzamin. Szkoda tylko, że większość nawet nie sprawdza gdzie robili kurs prawa jazdy i Kto uczył ich dziecko. Większość rodziców nawet nie widziała instruktora, a już prawie Nikt nie zamienił z nim ani słowa na temat postępów i predyspozycji dziecka.
Zdecydowanie zatem obawy mogą być słuszne po trwającym zaledwie 30 godzin kursie, który nie ma co ukrywać przygotowuje w bardzo podstawowym zakresie do prowadzenia pojazdu.

Jednak każdy rodzic ma wpływ na to jak te podstawy będą przekazane i jakich nawyków oraz przekonań od początku nabierze ten młody kierowca. Szkół jest wiele, a poziom instruktorów bardzo różny. Wystarczy przeczytać naszą zakładkę „Praca w Akademii” żeby mieć obraz tego co dzieje się obecnie w branży szkoleniowej oraz jak ciężko znaleźć instruktora z powołania mającego wiedzę i odpowiednie podejście wychowawcze.

Rozsądek Rodzica

Oczywiście, nawet najlepsza szkoła nie jest w stanie na krótkim kursie w pełni przygotować do świadomego i w pełni dojrzałego prowadzenia pojazdu. Do tego potrzebne jest późniejsze dalsze samodoskonalenie i pomoc rodziców. Jeśli rodzice lub rodzeństwo już są kierowcami to połowa sukcesu, jeśli nie to najważniejszą rolę odgrywać będzie świadomy wybór szkoły.
Odpowiedzialni rodzice powinni od początku angażować się w wybór szkoły i instruktora. Kurs prawa jazdy potraktować poważnie i jak inwestycję w dziecko, a nie konieczny wydatek. Prawo jazdy to nie dowód osobisty.

33840 godzin za kierownicą ..

Kurs nauki jazdy to wbrew pozorom jeden z najważniejszych szkoleń w życiu, który czasem może je ocalić.
Jeśli w przyszłości dana osoba będzie używać samochodu na co dzień, to statystycznie spędzi w nim ponad 33 tysiące godzin do końca swojego życia. To ponad 3 lata nieprzerwanej jazdy. Licząc inaczej skorzysta z samochodu nawet jeśli nie będzie go posiadać około 2,5 tysiąca razy. To czas gdzie każda minuta nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Badanie to przeprowadzono w 2016 roku na mieszkańcach Europy w siedmiu krajach przez agencję CSA Research. Pokazuje to jak ważne jest w codziennym życiu właściwe rozumienie zasad bezpieczeństwa i umiejętne prowadzenie pojazdu. Niejednokrotnie wiedza zdobyta na kilkuletnich studiach wyższych nie jest tak często wykorzystywana, jak ta zdobyta na wydawałoby się prostym kursie prawa jazdy.

Warto podejść więc ambitnie do tzw. „prawka”

Zachęcamy do przeczytania o naszym autorskim systemie szkolenia w zakładce „TECHNOLOGIA MSM”
Warto także poznać naszych instruktorów odwiedzając zakładkę „Nasz Zespół”

Życzymy Powodzenia i Dobrych Wyborów!