Szkolenie dla rodziców z przewozu dzieci

Spodziewasz się dziecka?
Brzuszek rośnie?

auto-akademia-swiat-dziecka

Samochód może być później potrzebny, a okres ciąży to wbrew pozorom bardzo dobry czas na szkolenie. Przepisy prawa drogowego nie zabraniają prowadzenia pojazdu kobietom spodziewającym się dziecka.
Ciąża to przecież nie choroba : )

Okres pierwszych miesięcy możesz śmiało wykorzystać na zrobienie prawa jazdy, tym bardziej że samochód może się później przydać kiedy maluch będzie figlował. Lepiej znosić to w swoim aucie, niż w autobusie , czy tramwaju ; /  Własny samochód to także dziś nie kłopot, a niedawne „dobre zmiany” pozwalają wielu nawet na zakup nowego samochodu w tzw. „programie ratalnym 500+” : )

Dlatego zachęcamy wszystkie młode mamy do zdobywania dodatkowej wiedzy o przewozie dzieci w pojazdach.  Zamiast siedzenia w domu i objadania się przed telewizorem możesz pożytecznie oraz przyjemnie spędzić czas z nami dowiadując się wielu rzeczy o systemach fotelików i zasadach ich montażu.

babska-szkola-jazdy-krakow

ZOSTAŃ EKSPERTEM OD PRZEWOZU DZIECI

Nieważne czy jesteś przyszłą mamą, czy też już doświadczoną babcią to szkolenie z przewozu dzieci i nauka o systemach w tym zakresie z pewnością w las nie pójdzie. Zachęcamy do szkolenia także przyszłych ojców, dziadków i wszystkich którym przyjdzie wozić dziecko samochodem.

Na naszym szkoleniu dowiesz się wszystkiego co potrzebne rodzicom kierowcom, uczymy też praktycznego montażu fotelików oraz radzenia sobie z całym tym ekwipunkiem : )

baby-in-car-nauka-jazdy

Program szkolenia obejmuje m.in taką tematykę:

– rodzaje fotelików samochodowych,
– rodzaje systemów montowania,
– zasady doboru fotelika dziecięcego,
– kategorie wiekowe i wagowe,
– homologacje fotelików dziecięcych,
– dopasowanie fotelika do modelu auta,
– zasady przewożenia dzieci samochodem,
– regulacje prawne przewozu dzieci, a logika…
– testy bezpieczeństwa fotelików, a oferta sklepów..
– 3 w 1, czyli nosidełko, wózek i fotelik samochodowy,
– marka i cena fotelika, a bezpieczeństwo,
– statystyki wypadków, a błędy rodziców – kierowców,

Szkolenie praktyczne obejmuje dwa bloki dwu-godzinne jazdy samochodami szkoleniowymi w wersji 5-drzwiowej oraz 3-dzwiowej w czasie których poznasz tajniki bezpiecznego przewozu  i montażu urządzeń. Trasy i miejsca do treningu dobieramy indywidualnie do potrzeb danej osoby, mogą to być np. miejsca potem przez Ciebie uczęszczane.

nauka-jazdy-z-fotelikiem-krakow

Jak już pisaliśmy ciąża to nie choroba i możesz śmiało jeździć samochodem zarówno jako kierowca, czy też pasażer. Ważne żebyś zawsze zapinała pasy, gdyż ten jeden prawidłowo zapięty pas chroni dwa życia. Nawet jeśli lekarz wydał orzeczenie zwalniające z używania pasów, to nie ryzykuj i chroń swoje dziecko oraz Siebie.

pasyw-w-ciazyJESTEŚ W CIĄŻY – ZAPINAJ ZAWSZE PASY BEZPIECZEŃSTWA!

ADAPTERY DO PASÓW BEZPIECZEŃSTWA
Każdy samochód szkoleniowy Auto Akademii wyposażony jest w specjalny adapter do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży zwiększający bezpieczeństwo do minimum redukując ryzyko uszkodzenia płodu czy oderwania łożyska.

ZAPISY przyjmujemy mailowo lub za pomocą formularza na stronie.
Zachęcamy też do kontaktu telefonicznego w godzinach pracy biura szkoły.

Szkolenie można wykupić wyłącznie jako dodatek do kursu podstawowego lub razem z pakietem jazd doszkalających w ramach uprawnień prawa jazdy kategorii B.