W obecnych czasach niepełnosprawność ruchowa nie powoduje, że osoby dotknięte schorzeniem są wykluczone jako kierowcy. W dobie coraz popularniejszych skrzyń zautomatyzowanych oraz całej serii tych automatycznych wiele osób z ograniczeniami może pozwolić Sobie na szkolenie i pokusić się o uprawnienia do kierowania. Na koniec pozostaje jeszcze zakup samochodu i ewentualne doposażenie go w urządzenia specjalistyczne, ale dziś to także nie kłopot, a nasza szkoła pomaga adoptować prywatne pojazdy swoim absolwentom.
– brak lewej stopy lub niedowład,
– brak prawej stopy lub niedowład,
– brak palców dłoni, niedowład,
– brak kończyn dolnych lub niewładne (osoby na wózkach),
– niedowład lub brak ręki prawej lub lewej,
Jeśli masz jakieś pytania o kurs prawa jazdy dla osób niepełnosprawnych lub szukasz szkoły z pojazdem przystosowanym do Twojej niepełnosprawności, to zapraszamy do kontaktu z Nami.
Zawsze przed kursem warto dopasować się do samochodu co umożliwiamy, dlatego warto nas odwiedzić i omówić wszystko jeszcze zanim się zdecydujesz na zapisanie. Przymierzysz się do samochodu, omówimy kwestie indywidualnego przystosowania pojazdu, dokumentów, czy możliwości sfinansowania części szkolenia. Podpowiemy wtedy też jak uzyskać orzeczenie lekarskie oraz jakie kody powinny się znaleźć w takim orzeczeniu, a potem w prawie jazdy – uwzględniające przystosowanie pojazdu do rodzaju schorzenia. Zadzwoń do Nas i umów się na indywidualną wizytę w naszej siedzibie z personelem administracyjnym oraz instruktorem. Wypijemy kawę, porozmawiamy, przymierzymy się do samochodu szkoleniowego.
+ nauka i egzamin na tym samym pojeździe
+ nie musisz zmieniać biegów
+ nie ma problemu z ruszaniem pod górę
+ masz tylko gaz i hamulec, więc operujesz jedną nogą lub ręką
+ wystarcza jedna ręka do obsługi koła kierownicy i świateł pojazdu
To szkolenie różni się jedynie w części praktycznej. Zajęcia z teorii odbywają się z wybraną grupą szkoleniową lub indywidualnie w wariantach (opcje: kurs poranny, wieczorowy, weekendowy, ekspresowy) Zatem zapisujesz się jak na zwykły kurs, ale część praktyczna jest już na pojeździe specjalistycznym. Na tym pojeździe możesz też zdawać egzamin państwowy w towarzystwie swojego instruktora.
Zajęcia w części teoretycznej obejmują m.in:
Po zakończeniu części teoretycznej, terminy jazd praktycznych ustalacie już Państwo indywidualnie z wybranym instruktorem. Zajęcia praktyczne realizowane są w wymiarze minimum 30 godzin jazd, a kurs kończy egzamin wewnętrzny z praktyki. W przypadku niektórych schorzeń kurs może trwać o wiele dłużej niż standardowy, gdyż opanowanie sterowania ręcznego jest trudne nawet dla zupełnie zdrowej i młodej osoby, stąd zawsze należy uwzględnić to prognozując liczbę godzin praktyki i z doświadczenia standardowa liczba godzin na tego typu pojeździe to od 40-60 godzin praktyki, czyli 20-30 lekcji trwających po 120 minut. Egzamin państwowy możecie Państwo zdawać na naszym specjalnie wyposażonym pojeździe szkoleniowo-egzaminacyjnym przystosowanym na potrzeby ON. Podstawienie pojazdu jest płatne, ale sam egzamin jest darmowy.
Tak, osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ruchowej są ustawowo zwolnione z opłaty za egzamin państwowy, jednak muszą pokryć koszt podstawienia samochodu specjalistycznego należącego do szkoły jazdy (200 zł), chyba że składają egzamin na własnym pojeździe.
Cena kursu zawiera :
Przewidywany czas trwania całego szkolenia to 5-7 tygodni.
KUP VOUCHER i podaruj dowolne szkolenie w PREZENCIE – kliknij tu …
Zapisy na kurs przyjmujemy mailowo lub przez formularz zgłoszeniowy.
Zachęcamy też do kontaktu telefonicznego w godzinach pracy biura szkoły.